O nás

Zažehli jsme vášeň, kterou už nejde uhasit

 

 
Zakladatel Mafe candles - Jan Pfleger
Příběh Mafe candles

 

„Plamen svíčky mi nejdřív posvítil na cestu ze složité životní situace a pak ve mně nechal vzplanout lásku k výrobě unikátních ručně odlévaných svíček, které voní jako ty nejluxusnější parfémy.”

Jan Pfleger, tvůrce značky Mafe candles

Vždycky jsem měl sen – chtěl jsem vdechnout život prostoru pro setkávání lidí nejen u skvělé kávy. A tak vznikl můj první podnik – kavárna Černý kafe coffee | bar. Necelý rok po jeho otevření nás ale zasáhla tehdejší protikoronavirová opatření a podnik zůstal několik měsíců zavřený. Zůstali jsme ze dne na den bez příjmů. Měl jsem zodpovědnost za své zaměstnance i celý projekt, což mě přimělo přemýšlet, jak dál. Protože jsem optimista, poměrně brzy jsem uviděl světlo naděje i v tomhle temném období. Moje neutuchající touha vytvářet krásu, kterou můžu sdílet, mě přivedla k myšlence vyrábět svíčky a bytové vůně.

 

 

 

 
 

Můj záměr byl jasný: Provonět každý kout všech domovů – jednoho z mála míst, kde v té době bylo možné svobodně dýchat. A svíčka – ten malý, vonící poklad, takovou moc má. Navíc ta moje, jak jsem věřil, měla být velmi speciální. Tím začala moje dobrodružná cesta po stezce plné vůní, která se později stala značkou Mafe candles [Mejf kenlds].

 
   

 

 

 

Výrobna v obýváku

První „výrobnu“ jsem měl doma, na psacím stole. O ručním odlévání svíček jsem tehdy nevěděl nic. Všechno jsem si nastudoval na internetu a každý krok pečlivě testoval. Výsledek pak kritickým okem hodnotila rodina a nejbližší přátelé.

Čekalo mě několikaměsíční testování. Mockrát jsem to chtěl vzdát. Ale nevzdal. Věřil jsem, že to dokážu. A víte co? Stálo to za to. Díky postupnému zdokonalování tvůrčích i technologických procesů vám dnes můžeme pod vlastní značkou Mafe candles nabídnout ty nejluxusnější svíčky, vonné vosky, tyčinkové aroma difuzéry, vykuřovadla a brzy také exkluzivní tělovou kosmetiku.

 

 

 

 

 

 

 

 

image_6483441 (1) 

 

 

 

První kamenný obchod

 

Kamennou prodejnu jsme otevřeli 11. listopadu 2022 v Českých Budějovicích. Byla to vážně makačka: mezi výrobou svíček jsme pokládali podlahu, malovali, sestavovali sedm desítek šuplíků, vyráběli police a zařizovali dalších milion maličkostí, abyste se u nás cítili jako doma.

Nyní nás najdete nejen online, ale i v kamenné prodejně. Přijďte se k nám podívat a nechte svůj nos vybírat za vás. V tzv. čichové paměti máme totiž uloženy naše nejdelší vzpomínky, a to velmi spolehlivě. Vůně a pachy se do naší paměti ukládají nevědomě a vždy v kontextu s určitou situací a emocí. Pak stačí danou vůni ucítit a vzpomínky i pocity dané chvíle jsou zpět. Třeba i po dvaceti letech. A víte, že čichovou paměť můžete trénovat? Třeba právě s našimi skvělými vůněmi.

 
 
Mafe_Candles_Ořez_prodejna2

Luxusní ručně odlévané sójové svíčky a bytové vůně Mafe candles pro váš domov  

 

Mafe candles

 A co vlastně to [Mejf kenlds] znamená? Mafe vzniklo spojením několika písmen z mého příjmení a příjmení mého manžela. Bez jeho podpory a pomoci celé mé rodiny bych totiž dnes nebyl tam, kde jsem…

Anglické slovo candles pak znamená „svíčky“.

Mafe candles je zkrátka moje před nedávnem zažehnutá srdcovka, pro kterou hořím čím dál víc.

  

 

Zodpovědnost za vše, co děláme

Celý koncept Mafe candles sestává z mnoha dílků, které do sebe perfektně zapadají: používáme kvalitní suroviny, chováme se maximálně ekologicky, dbáme na udržitelnost zdrojů, přitom chceme být jedineční a přinášet vám krásu v luxusní podobě.

Proto pro výrobu našich svíček používáme výhradně ten nejkvalitnější 100% sójový vosk z evropské produkce. Tento druh vosku hoří o 30–40 % pomaleji než běžný parafín, vůně tak vydrží výrazně déle. Sójový vosk je velmi čistý, při hoření nevypouští žádné škodlivé látky do ovzduší a jen minimum sazí. Vyrábí se ze sójových bobů bez genetické modifikace, jde tedy o nejen přírodní, ale hlavně obnovitelný zdroj. Naše výrobky ani jednotlivé složky nejsou testovány na zvířatech.

Všechny vonné esence a oleje, se kterými pracujeme, splňují nejvyšší standardy a jsou certifikovány společností IFRA. To znamená, že si s jakýmkoli naším produktem užijete nejen krásnou vůni, ale hlavně si můžete být jisti jeho bezpečností a zdravotní nezávadností. Více informací o sójovém vosku a certifikaci najdete tady.

  

 

 

Fireside

 

 

 

 

Proč si naše produkty zamilujete:

 • Rukodělná výroba – Každý vyrobený kus projde našima rukama.
 • 100% přírodní sójový vosk – Tahle vysoce kvalitní surovina je bez GMO a pochází z Evropy.
 • Komplexní vonný profil – Vůně svíček Mafe candles ů. Mají hlavu, srdce a tělo a jednotlivé vůně se uvolňují postupně. Nejdřív ucítíte tóny hlavy, pozvolna je vystřídá vonné složení srdce, a nakonec přejdou v tělo, které vydrží vonět nejdéle.
 • Luxusní vzhled – Naše produkty v elegantní kombinaci kvalitního skla, dřeva a černé a bílé barvy na etiketě nikdo u vás doma nebo v kanceláři nepřehlédne.
 • Bezpečnost – Sójové svíčky představují zdravou a bezpečnou variantu svíček. Naopak běžné parafínové svíčky jsou při hoření zodpovědné za produkci mnoha škodlivých látek, včetně několika karcinogenních.
 • Blízko přírodě – Snažíme se vybírat materiály co nejšetrnější k životnímu prostředí.
 • Dřevěný knot – Dokáže oproti tomu běžnému vykouzlit příjemné světlo a zároveň uklidňující zvuk hořícího dřeva.
 • Vonné oleje s certifikací – Používáme jen ty nejkvalitnější prověřené produkty.
 • Dřevěné víčko – svíčku chrání proti prachu, zároveň slouží jako podstavec při hoření.
 • Znovupoužitelný skleněný obal – Žádná zavařovací sklenice, pouze kvalitní sklo, které po vypálení svíčky využít mnoha způsoby: jako zásobník na vatové tyčinky, obal na malou květinu nebo třeba stojánek na tužky.
 • Lokálnost – Naše produkty jsou ručně vyráběny vČeské republice.
 • Udržitelnost – Tyhle sójové svíčky ocení i vegani.
 • Tematické produkty – Vánoce, Valentýn, oslava zimy… vymýšlet limitky pro speciální příležitosti nás obzvlášť baví a nezapomínáme na žádnou událost v roce.

 

 

 

 

 

A co přepravní obal?

Na ten jsme obzvlášť hrdí. Svíčky totiž balíme do atraktivního obalu s názvem. Ten svíčku dokonale ochrání před poškozením při dopravě. Navíc skvěle vypadá. A je ekologický. Flexi-Hex prostě chrání svíčku i naši planetu zároveň.

 

 

 

Flexi_HEX_BANER2Ekologický obal Flexi-Hex je dokonalým ochráncem našich výrobků i planety.

 

 CHCI OBJEVIT SVĚT VŮNÍ